شرح کلی پروژه

اين پروژه به سبك مدرن و رعایت حداکثری مینیمالیسم طراحی شده است. طراحی به صورت پوسته‌هاي چرخنده‌اي شكل گرفته‌ كه كل حجم را دربرمي‌گيرند و در بخش مياني كه با شکافی در سراسر حجم از دو بخش ديگر جدا شده، تغيير فرم و رنگ و متريال داده است. با استفاده از حداكثر شفافيت در ۲ جبهه، سياليت فضا نامحدود گشته است. سازه حجم، در تعامل كامل با حركات چرخشي حجم و همخوان با آن با پوسته‌هاي بتني كار شده است و اين امر باعث ايجاد شخصيت يكپارچه حجم شده است.

اين ساختمان با طراحي خاص و مدرن در محدوده‌ي ويلايي شهرك غرب يكي از پروژه‌هاي خاص  و منحصر به فرد منطقه است كه توسط شركت ايمن سازه اجرا شده است.

طراحي معماري اين پروژه توسط شركت  مهندسین مشاور حركت سيال به مديريت آقاي مهندس رضا دانشمير، طراحي داخلي فضاها توسط شركت باغ ايراني به مديريت خانم مهسا مجيدي و طراحي سازه‌ي اين ساختمان توسط كارشناسان مجرب مهندسين مشاور ايمن سازه انجام پذيرفته است.

در فرآیند اجرای این پروژه تلاش شده است با بکار گیری مصالح استاندارد و با کیفیت، راه اندازی یک ساختار مهندسی و حرفه ای، نظارت مستمر بر فعالیتها، بکارگیری روشها و سیستم های پیشرفته برنامه ریزی و کنترل پروژه، رعایت استاندارد PMBOK، استقرار سیستم HSE در پروژه و اقداماتی نظیر آن بتوان از محصول نهایی و سرعت انجام کار اطمینان حاصل نمود و پروژه ای در سطح بین المللی تحویل بهره برداران گردد.

ویژگی های پروژه

 • کارفرما: آقاي مهندس لواساني
 • محل اجرا: تهران – شهرک غرب
 • نوع پروژه: طرح و اجرا
 • تاریخ شروع و خاتمه: ۹۴-۹۶
 • درصد پیشرفت پروژه: ۱۰۰%

 

نمای بسیار خاص با رعایت حداکثری مینیمالیست

در منطقه ویلایی شهرک غرب، اکثر ویلاها با نمای قدیمی و کلاسیک ساخته می‌شوند اما در ویلای رز، مدرن بودن معماری در عین حفظ اصالت، بسیار مورد توجه بوده ‌است. طراحي معماري ویلای رز، توسط معمار بنام ایرانی و استاد دانشگاه، آقاي مهندس رضا دانشمير، طراحي شده و طراحي سازه و اجرای اين ویلا بر عهده مهندسان مجرب شرکت ايمن سازه بوده است.

ویلای رز با و رعایت حداکثری مینیمالیسم طراحی شده است. طراحی به صورت پوسته‌هاي چرخنده‌اي شكل گرفته‌ كه كل حجم را دربر مي‌گيرند. در بخش مياني شکافی در سراسر حجم از دو بخش ديگر جدا شده و تغيير فرم و رنگ و متريال داده است. حجم، در تعامل كامل با حركات چرخشي حجم و هم‌خوان با آن، با پوسته‌هاي بتني كار شده که باعث ايجاد یک شخصيت يكپارچه و حجم شده است. سازه ویلای رز، متشکل از دیوارها وسقف‌های بارور است که این ویژگی باعث شده تا ویلای رز بدون ستون باشد و بتوان از فضا نهایت استفاده را برد.

توجه به نمای چهارجانبه از جمله ویژگی‌های ساختمان‌های مدرن ساخته شده توسط ایمن سازه است. ویلای رز نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به موقعیت این پروژه که یک ساختمان ویلاییست، آزادی بسیار بیشتری در اجرای چنین نمایی وجود داشت و از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده شد.

طراحی داخلی بی‌نظیر ویلای رز، وجه تمایز این ویلا با بسیاری از ویلاهای دیگر است. یکی از موضاعات مهم در اجرای ساختمان‌های ساخته شده توسط ایمن سازه، توجه به نیازهای بهره‌برداران است. در ویلای رز نیز با توجه به نظر کارفرما مبنی بر اینکه ویلا از دو بخش خصوصی و عمومی تشکیل شود، این نیاز به خوبی اجرا شد. در طراحی بخش خصوصی از متریال چوب و گرم استفاده شده و در بخش عمومی از متریال سفید که همبستگی و هارمونی بسیار جذابی را ایجاد کرده است.

مانند هر پروژه‌ی ساخته شده توسط ایمن سازه، در ویلای رز نیز نورگیری ساختمان بسیار مورد توجه بوده است. در سقف طبقه آخر بنا و در بخش مرکزی آن، سازه‌ی شیشه‌ای متحرک منحصر به فردی تعبیه شده است. نور دریافت شده از طریق نورگیر موجود در طبقه همکف، در سراسر ویلا منتشر می‌شود تا بدین ترتیب روشنایی دلچسبی تمام فضای داخلی خانه را در طول روز، بدون نیاز به هیچ چراغی، پر کند.

 

رعایت بالاترین استاندارها در اجرا

یکی از اهداف بسیار مهم در اجرای این ویلا، ایجاد آرامش و آسایش برای ساکنان بود. تهیه بهترین سیستم تهویه دایمی هوای پاک و در نظر گرفتن شیشه‌های دو جداره برای جلوگیری از آلودگی صوتی نیز از جمله تدابیری است که این امر را محقق ساخته.

در فرآیند اجرای این پروژه تلاش شده است با بکار گیری مصالح استاندارد و با کیفیت، راه اندازی یک ساختار مهندسی و حرفه ای، نظارت مستمر بر فعالیت‌ها، بکارگیری روش‌ها و سیستم‌های پیشرفته برنامه‌ریزی و کنترل پروژه، رعایت استاندارد PMBOK، استقرار سیستم HSE در پروژه و اقداماتی نظیر آن بتوان از محصول نهایی و سرعت انجام کار اطمینان حاصل نمود و پروژه ای در سطح بین المللی تحویل بهره برداران قرار بگیرد.

ویلای رز از نظر تاسیسات و انرژی با روش‌ها و تکنولورژی بروز هماهنگ شده‌است. (ذکر یک یا چند مثال)

 

امکانات کامل و هوشمند

ویلای رز تنها یک اثر مفهومی نیست، بلکه منطبق با نیازها و خواسته‌های کاربردی کارفرما طراحی شده است. همین امر باعث شد تا در فراهم‌آوری امکانات ویلای رز، به این اصل مهم تاکید شود. موارد زیر بخشی از امکانات جذاب و کاربردی ویلای رز هستند:

 • استخر با نورگیری طبیعی و دیوار سبز
 • مجموعه ورزشی و تفریحی کامل
 • فضای سبز در تمامی محوطه و روف گارد بسیار منظم
 • سقف پانورامیک
 •  نورگیری بی‌نظیر
 • دکوراسیون بی‌نظیر با استفاده از برند‌های معتبر (ذکر چند مثال)
 • استفاده از دیواره‌های شیشه‌ای در فضای داخلی
 • پنجره آلومینیومی ترمال بریک و کرتن وال
 • سیستم آسانسور